Laat corona je niet vertragen!

de-juiste-sport-bh

Zeker je conditie mag geen gevaar lopen in deze wereldwijde pandemie. Ga dus niet bij de pakken neer zitten maar gebruik je beschikbare tijd om te trainen!

Mensen zijn gelukkig niet als haaien. Zodra die stoppen met bewegen, gaan ze namelijk dood. En zo extreem is het bij ons dus niet gesteld. Maar daar moet bij gezegd worden: die beweging die we kunnen pakken is wel hoognodig. Anders gaat heel je conditie naar de gallemiezen. En dat moeten we niet hebben.

Iedereen reageert weer anders op deze situatie. Voor de een is het een reden om zich meer en meer in het werk te storten, de andere houdt er noodgedwongen wat vrije tijd aan over. Hoe het ook zij, we hopen dat je het hoofd boven water weet te houden. Bezorgt de pandemie jou kopzorgen? Dan kun je die spinnenwebben mooi uit je geest kloppen door even flink wat aan lichaamsbeweging te gaan doen. Dat zal je zowel fysiek als mentaal goeddoen.

Ga de deur uit

Natuurlijk kun je ‘s avonds thuis en tijdens slecht weer al het nodige in jouw eigen stulpje veel doen. De nodige rek- en strekoefeningen. Misschien touwtjespringen, op de hometrainer of treadmill en andere vormen van krachttraining. Gebruik een Fitbit om je lichamelijke toestand en je prestaties bij te houden.

En dat doe je ook wanneer je gaat lopen, joggen, wandelen, fietsen of op een andere manier buiten bezig bent aan je conditie. Heb je tijd en schijnt de zon – hoewel niet al te fel? Dan is de perfecte tijd aangebroken om lekker te gaan zweten!

Tussendoor

Ook al is lichaamsbeweging iets waar je voor de volle honderd procent voor moet gaan, er zijn gewoon van die momenten dat een work-out gewoon niet handig is. Maar die circulatie moet toch op gang komen! Ga dan even wat door de kamer ijsberen en rekken en strekken om aan de routine achter je toetsenbord te ontkomen. Wandel even heen en weer naar de supermarkt voor een gezonde hap.

Weet wat je eet

Ja, daarover gesproken, we snappen dat makkelijk eten soms wel heel aantrekkelijk is. Maar door dat te veel te doen, breek je die zorgvuldig opgebouwde conditie weer af. Zonde van al je inzet, toch? Zorg daarom dat je voldoende vitaminen binnenkrijgt.

Risico’s

Let erop dat blessures je deel kunnen zijn wanneer je niet voorzichtig genoeg te werk gaat tijdens het trainen. Vooraf is een warming-up dan ook een onderdeel dat je absoluut niet mag overslaan. Hierdoor raakt je lichaam gewend aan alle inspanning dat het voor de kiezen gaat krijgen. Pas dan kan je training echt beginnen. Wees ook hierin bedachtzaam en ga nooit over je eigen grenzen heen: verleg die eerst. Na je lichaamsbeweging is het tijd om even bij te komen met een cooling-down. Hierdoor worden je spieren weer wat losser gemaakt en kun je gaan douchen om daarna verder te gaan met je dag of avond.

Marthijs van Gezondbalans
Wij schrijven graag over fysieke en mentale gezondheidsonderwerpen om je te helpen. De informatie op deze website is uitsluitend van informatieve aard en kan niet worden beschouwd als een vervanger van een consult of behandeling door een arts. Raadpleeg bij medische problemen en/of vragen altijd een arts.